Bir Bakışta İstanbul'da Taşınma
Ofis İçin Ev İçin 27.08.2019

Taşınmak hayatımızın önemli bir parçası. Özellikle İstanbul gibi dünyanın en hareketli şehirlerinden birinde yaşıyorsanız bir gün kendinizi taşınırken bulmanız son derece doğal görünüyor. İş değiştirmek ya da iş yerinin taşınması gibi nedenler günlük hayatımızın akışımızı bir anda etkiliyor.Yaşam standartlarımızı korumak ya da yükseltmek için çözüm bazen yeni bir semte taşınmaktan geçiyor.

 

2018 yılı verilerine baktığımızda İstanbul'da taşınma sayısının en fazla Ümraniye ilçesinden gerçekleştirildiğini görüyoruz. Ümraniye'yi Küçükçekmece, Maltepe, Üsküdar ve Esenyurt ilçeleri izliyor. Anadolu Yakası'ndaki taşınma oranının bu kadar yüksek olma nedeni sürekli yeni yerleşim yerlerinin kurulmasıyla bağlantılı olabilir. Her gün bir yenisi tamamlanan çok sayıda yaşam alanı projesi, sakinlerinin yeni bir hayata başlamasına aracı oluyor.

 

İstanbul'da en çok tercih edilen ilçeler sıralaması taşınma oranlarından biraz daha farklı. Şehrin en fazla tercih edilen ilçesi Kadıköy. Türkiye'nin en yaşanılabilir ilçesi olarak kabul edilen Kadıköy bu ilgiyi son derece hak ediyor. Bu ilçe Fenerbahçe, Bostancı, Kozyatağı gibi şehrin en popüler semtlerini de barındırıyor. En çok tercih edilen ikinci ilçe olan Ümraniye'yi ise Maltepe, Pendik ve Beylikdüzü izliyor.

 

Şehirdeki taşınma kararlarını yeni inşa edilen konut projeleri, ilçelerin ekonomik ve kültürel gelişmişlikleri, toplu taşıma sistemi ve yeşil alanlar etkiliyor. Şehir merkezine taşınmak tüm bu nitelikleri karşılarken diğer yandan taşınma masraflarını da yükseltiyor. Ayrıca merkezdeki konutların diğer yerlere oranla daha eski olduğu da aşikar. Merkeze oranla biraz daha uzak kalan yerlerde ise yeni konutlar ve düşük satın alma ya da kiralama seçenekleri mevcut. İstanbul'da yaşanılacak yerleri inceleyin çok sayıda faktörü süzgeçten geçirin ve sizin için en doğru lokasyonu seçin.

 

İstanbul'da taşınma dönemi ise yaz mevsimi. Okulların kapanmasının büyük bir belirleyici olduğu bu dönemde en yüksek oranlar haziran ve temmuz aylarında görülüyor. Siz de taşınmayı düşünüyorsanız yaz tatili yerine taşınmaya odaklanabilirsiniz. Taşınmak için sirkülasyonun en yoğunlaştığı dönem yaz olduğu için kışın daha az seçenek olduğunu bilmelisiniz.

BENZER İÇERİKLER
Taşınmadan Önce Yapılacaklar
Taşınmadan Önce Yapılacaklar
Ofis İçin Ev İçin
En kolay ve en rahat şekilde taşınmak için yapmanız gereken ilk şey bir taşınma planı oluşturmak. Ne kadar hazır olursanız eski evinizi o kadar çabuk toplar ve yeni evinize o kadar hızlı yerleşirsiniz.
Taşınma Tüyoları
Taşınma Tüyoları
Ofis İçin Ev İçin
Taşınma adeta yeni bir hayata başlamak gibi! Düşünsenize hayatınızın akışını değiştirmek için farklı bir eve taşınmak yeterli oluyor. Bir anda tüm çevreniz, manzaranız, komşularınız, çarşınız, parkınız değişiyor.
Taşınma Masraflarını Azaltmanın Yolları
Taşınma Masraflarını Azaltmanın Yolları
Ofis İçin Ev İçin
Taşınmak mutlu sonla biten ama maddi ve manevi açıdan da zorlu bir süreç. Bu süreci iyileştirmenin en iyi yolu da maliyetleri düşürmek.
Taşınmanın En Doğru Yolu

Kaplumbox taşınmayla ilgili aklınızdaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldıracak. Bir kez kullandığınızda tüm sevdiklerinize önerecek ve ihtiyaç duyduğunuzda yeniden sipariş vereceksiniz. Taşınmak söz konusuysa ondan vazgeçemeyeceksiniz.