Taşınma Masraflarını Azaltmanın Yolları
Ofis İçin Ev İçin 25.06.2019


 

Taşınma Masraflarını Azaltmanın Yolları
Taşınmak mutlu sonla biten ama maddi ve manevi açıdan da zorlu bir süreç. Bu süreci iyileştirmenin en iyi yolu da maliyetleri düşürmek. Belirlediğiniz bütçenin dışına çıkmadan taşınabilmek için planlı ve dikkatli hareket etmenizde fayda var.

 

İşe bildiğiniz nakliye şirketlerinin hepsinden fiyat teklifi alarak başlayın.
Zaman ve fiyat konusunda size göre en uygunuyla anlaşın. Anlaştığınız nakliye şirketine şu an kaçıncı katta oturduğunuzu, kaçıncı kata taşınacağınızı, eğer üst katlardaysanız asansörü kullanıp kullanamayacaklarını anlatın. Bu bilgileri paylaşın ki nakliye şirketi de ona göre önlemlerini alsın ve size özel bir teklif hazırlasın.

 

Yeni evinize gerçekten ihtiyacınız olan eşyaları taşıyın.
Uzun zamandır kullanmadığınız ve her şeyi kutularken karşınıza çıkan eşyalarınızla vedalaşın. Ne kadar az eşya taşırsanız o kadar az maliyete katlanırsınız. O yüzden eşyalarınızı seçerken özenli davranın. Hatta işe yarar durumda olan eşyalarınızı uygun bir fiyata bile satabilirsiniz. Bu da masraflı döneminizde çok az da olsa size bir kazanç sağlayabilir.

 

Kirada oturuyorsanız taşınma zamanını kira kontratlarına göre ayarlayın. 
Eski evden çıkma ve yeni eve taşınma tarihlerinizi birbirine uygun şekilde ayarlayabilirseniz aynı anda her iki eve de kira ödemekten kurtulabilirsiniz. Kira kontratını dikkatlice yapacağınız gibi nakliye şirketiyle de sözleşme yapın. Böylece yanlış anlaşılmalara ve daha sonra karşınıza çıkabilecek ekstra masraflara karşı önceden tedbirinizi almış olursunuz.

 

Ev arama sürecinde gezdiğiniz evlerde tadilat gerektirecek her noktayı inceleyin.

Bu tadilatları ev sahibinin karşılayıp karşılamayacağını önceden sorun. Eğer tadilatı sizin karşılamanız gerekiyorsa da ne kadar sürede biteceğini öğrenin. Maddi açıdan tasarruf etmeniz gerektiği gibi zamandan da tasarruf etmeniz gerektiğini unutmayın. Karar verirken aceleci olmamalısınız ama zaman ilerledikçe her şeyi organize etmek için kalan sürenizin de daralacağının farkında olmalısınız.


Detay gibi görünen ama sonradan mali açıdan sizi zorlayacak noktalara dikkat ederek önlemlerinizi alabilirsiniz. Taşınmayla ilgili aklınıza takılan her soru ve öneri için profesyonel destek alarak aklınızdaki soru işaretlerinden kurtulabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER
Taşınmadan Önce Yapılacaklar
Taşınmadan Önce Yapılacaklar
Ofis İçin Ev İçin
En kolay ve en rahat şekilde taşınmak için yapmanız gereken ilk şey bir taşınma planı oluşturmak. Ne kadar hazır olursanız eski evinizi o kadar çabuk toplar ve yeni evinize o kadar hızlı yerleşirsiniz.
Taşınma Tüyoları
Taşınma Tüyoları
Ofis İçin Ev İçin
Taşınma adeta yeni bir hayata başlamak gibi! Düşünsenize hayatınızın akışını değiştirmek için farklı bir eve taşınmak yeterli oluyor. Bir anda tüm çevreniz, manzaranız, komşularınız, çarşınız, parkınız değişiyor.
Taşınma Zamanı, Eşyaları Kutulama Sanatı
Taşınma Zamanı, Eşyaları Kutulama Sanatı
Ofis İçin Ev İçin
O büyülü an gerçekleşti ve kendiniz için en doğru evi buldunuz. Nakliye firmasıyla konuşup taşınma günü konusunda anlaştınız ve sıra eşyalarınızı toplamaya geldi. Peki en kolay şekilde taşınmak için eşyalarınızı taşınma kutularına nasıl koymanız gerektiğini biliyor musunuz?
Taşınmanın En Doğru Yolu

Kaplumbox taşınmayla ilgili aklınızdaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldıracak. Bir kez kullandığınızda tüm sevdiklerinize önerecek ve ihtiyaç duyduğunuzda yeniden sipariş vereceksiniz. Taşınmak söz konusuysa ondan vazgeçemeyeceksiniz.