Taşınma sırasında kırılabilecek eşyalara ekstra dikkat!
Ofis İçin Ev İçin 18.07.2019

Taşınmadan önce bütün eşyalarınızı kusursuzca paketlemeniz gerektiğini zaten biliyorsunuz. Ekranlarınızı, bardaklarınızı, tabaklarınızı ve aynalarınızı paramparça görmeyi kesinlikle hak etmiyorsunuz. İşte bu yüzden sizin için düşündük taşındık ve bütün ipuçlarını bir araya getirdik.

 

1. Yıllara yenik düşmüş, ayakta duramayan eşyaları geride bırakın.

Bazı mobilyalar var ki artık ayakta durmakta güçlük çekiyor. İnsan korkuyor, yerini değiştirmeye bile çekiniyor. Bu eşyalar için boşuna nakliye ücreti ödemeye gerek yok. Yeni evinize tek parça halinde gidemeyeceğinizi düşündüğünüz, tamiri yenisinden pahalıya patlayacak eşyalarınızla vedalaşın.

 

2. Kırılabileceklere verdiğiniz değeri gösterin, onları iyice paketleyin.

Tabak ve bardak gibi mutfak eşyalarının sayısı fazla değil mi? Bu eşyalar son derece hassas olmalarından dolayı paketleme kısmı da çok önemli. Kırılabilecek mutfak eşyalarını tek tek paketleme kağıdına sarın. Bitmedi! Daha sonra her bir katın arasına balonlu naylon yerleştirin. Daha sonra bu eşyalarınızı dayanıklı plastikten üretilmiş Kaplumbox taşınma kutularına koyun. Unutmayın, karton koliler darbelere karşı koruma sağlamaz. Hassas eşyalarınız kırılırsa bir daha asla eskisi gibi olamaz.

 

3. Elektronik cihazlarınızın ekranlarını korumayı unutmayın.

Televizyonunuzun ya da diğer elektronik cihazlarınızın hasar görmesi, yepyeni masrafların habercisi. Durduk yere risk alıp başınıza iş açmayın. Cihazlarınızın her birini taşımadan önce taşıma battaniyesi ile sarın sarmalayın.

 

4. Problem yaşamamak için profesyonel bir nakliye firmasıyla anlaşın.

Taşınma sırasında anlaştığınız nakliye şirketi ne kadar iyi olursa o kadar iyi hizmet alacağınız kesin. Maddi ya da manevi zarar görmemeniz için işini iyi yapan insanlarla çalışmalısınız. Evinizi taşıyacak firmayı çok iyi araştırmalar yaparak bulmalısınız. Mümkünse arkadaşlarınıza danışarak onların memnun kaldığı firmaları sormalısınız.

 

5. Kırılabilecek eşyaların kamyona özenle yüklendiğinden emin olun.

İyi bir nakliye şirketiyle anlaşmanız taşınma sırasında yaşayacağınız sorunları en aza indirir. Herhangi bir sorun yaşamamak için kamyona yüklenen hassas eşyaların yerleştirilme şeklini inceleyin. Kırılabilecek eşyaların üst üste ya da devrilme tehlikesi olacak şekilde yerleştirilmemiş olmasına dikkat edin.

BENZER İÇERİKLER
Taşınmadan Önce Yapılacaklar
Taşınmadan Önce Yapılacaklar
Ofis İçin Ev İçin
En kolay ve en rahat şekilde taşınmak için yapmanız gereken ilk şey bir taşınma planı oluşturmak. Ne kadar hazır olursanız eski evinizi o kadar çabuk toplar ve yeni evinize o kadar hızlı yerleşirsiniz.
Taşınma Tüyoları
Taşınma Tüyoları
Ofis İçin Ev İçin
Taşınma adeta yeni bir hayata başlamak gibi! Düşünsenize hayatınızın akışını değiştirmek için farklı bir eve taşınmak yeterli oluyor. Bir anda tüm çevreniz, manzaranız, komşularınız, çarşınız, parkınız değişiyor.
Taşınma Masraflarını Azaltmanın Yolları
Taşınma Masraflarını Azaltmanın Yolları
Ofis İçin Ev İçin
Taşınmak mutlu sonla biten ama maddi ve manevi açıdan da zorlu bir süreç. Bu süreci iyileştirmenin en iyi yolu da maliyetleri düşürmek.
Taşınmanın En Doğru Yolu

Kaplumbox taşınmayla ilgili aklınızdaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldıracak. Bir kez kullandığınızda tüm sevdiklerinize önerecek ve ihtiyaç duyduğunuzda yeniden sipariş vereceksiniz. Taşınmak söz konusuysa ondan vazgeçemeyeceksiniz.